آزمون EPT

برای قبولی در آزمون EPT لازم است که زبان آموزان علاقمند به این دوره ها در کلاس های تدریس خصوصی EPT شرکت کنند در مقاله زیر میخواهیم به بررسی آزمون EPT و دوره های آمادگی این آزمون بپردازیم.

آزمون EPT چیست؟

عبارت EPT مخفف English Proficiency Test است که به معنای آزمون مهارت زبان انگلیسی است. اولین آزمون EPT در سال ۸۶ برگزار شده است. در اصل این آزمون برای افرادی است که می خواهند در مقاطع دکتری در دانشگاه آزاد اسلامی تحصیل کنند. این آزمون بجز مهارت های شنیداری و نگارش بقیه ی مهارت ها را مورد بررسی قرار می دهد.

دانشگاه هایی که در خارج از کشور هستند غالبا می خواهند که متقاضیان مدارک TOEFL یا IELTS داشته باشند. در ایران هم برای تحصیل در مقطع دکتری نیاز دارید که در آزمون EPT شرکت کنید. حد نصاب قبولی در این آزمون ۵۰ تست درست از مجموع ۱۰۰ تست است. البته این آزمون نمره ی منفی هم ندارد.

آزمون ای پی تی ۲۵ تست واژگان، ۴۰ تست گرامر، ۲۰ سوال درک مفهوم و ۱۵ تست cloze دارد.

تدریس خصوصی آزمون EPT

گفتیم که در آزمون EPT همه بخش های زبان امتحان گرفته می شود. پس برای اینکه در این آزمون نتیجه خوبی کسب کنید نیاز به این دارید که زبان خود را به خوبی تقویت کنید.

بیشتر تمرکز در این دوره ها روی درک مطلب، لغات و دستور زبان است، ولی در کنار این ها سایر موارد مانند مکالمه نیز تقویت می شود. جنبه هایی که در این دوره ها اهمیت بیشتری دارند شامل:

لغات

اکثر زبان آموزان در به یاد سپردن لغات و معنی های آن ها مشکلاتی دارند و در بخش لغات آزمون های مختلف نمره ی زیادی را از دست می دهند. ما در کلاسهای تدریس خصوصی آزمون EPT سعی داریم با استفاده از بهترین متد های تصویرسازی لغات را آموزش دهیم. مدرسین ما سعی می کنند بیشتر لغاتی که مورد نیاز این امتحان هستند را به زبان آموزان به نحو مطلوب آموزش دهند. نمی توان همه ی لغات انگلیسی را به خاطر سپرد، اما می توان شیوه هایی را یاد گرفت که بتوان معنی کلمات را به درستی حدس زد. این مهارت نیز یکی از اولویت ها آموزشی ما در این دوره ها است.

دستور زبان

تنها دانستن لغات کافی نیست و شما باید بتوانید آن ها را به درستی در کنار یکدیگر قرار دهید. این قواعد مربوط به دستور زبان است. شاید کسانی که از خواندن دستور زبان لذت ببرند انگشت شمار باشند. بیشتر بخش این آزمون را هم سوالات دستوری شکل می دهد. مدرسین کلاس های آمادگی آزمون EPT به گونه ای گرامر را به شما آموزش می دهند که از آن لذت ببرید و بتوانید جایگیری مناسب لغات در جملات را به خوبی تشخیص دهید.

درک مطلب

نمی توان همه ی لغات انگلیسی را به خاطر سپرد. در سوالات درک مطلب شما باید سعی کنید با استفاده از سایر کلمات در جمله و یا جمله های قبلی و بعدی معنی کلمه ی خاصی را پیدا کنید. دو مورد قبلی که گرامر و لغات بودند به شما در این امر کمک می کنند.

سوالات Cloze

این سوالات تا حدود زیادی به درک مطلب بستگی دارند. اگر شیوه های درست پاسخ دهی به این سوالات را بدانید امتیاز زیادی را می توانید کسب کنید. در این تست ها از کلمه های هم معنی و با معانی  نزدیک استفاده می شوند. توانایی تشخیص کلمه های مناسب در جای خالی با تکرار و تمرین زیاد و البته آموزش مناسب میسر می شود.

امتیاز دهی از راست به چپ است

3 thoughts on “آزمون EPT”

    1. این آزمون مانند آزمون های آیلتس یا تافل نمیباشد که ۴ مهارت را مورد سنجش قرار دهد.
      ولی دارای ۴ بخش میباشد که بایستی همزمان امتحان بدید.
      آزمون EPT شامل ۲۵ تست واژگان، ۴۰ تست گرامر، ۲۰ سوال درک مفهوم و ۱۵ تست cloze میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *