ماه های میلادی به انگلیسی

معادل کلمه ماه به انگلیسی Month است. در این بخش قصد داریم به آموزش ماه های میلادی به انگلیسی بپردازیم. در ابتدا سعی کنید از روی ویدیوی موزیکال آموزشی، ماه های میلادی را بیاموزید. این کار به خاطر سپردن را برای شما راحت‌تر می‌کند. اگر به دنبال تعداد روزهای ماه‌های میلادی هستید. اگر به دنبال تلفظ ماه‌های میلادی هستید. اگر می‌خواهید بدانید معادل ماه تولد به میلادی برای شما چه ماهی است. با ما همراه باشید.

ماه های میلادی به ترتیب

ماههای میلادی به ترتیب و برابری آن با ماههای شمسی، در بعضی از سال‌ ها یک روز تفاوت یا جابجایی وجود دارد.

January………………… ژانویه (۱۱ دی تا ۱۱ بهمن)

February……………….. فوریه (۱۲ بهمن تا ۹ اسفند)

March………………….. مارس (۱۰ اسفند تا ۱۱ فروردین)

April…………………….. آوریل (۱۲ فروردین تا ۱۰ اردیبهشت)

May……………………… می (۱۱ اردیبهشت تا ۱۰ خرداد)

June……………………. ژوئن (۱۱ خرداد تا ۹ تیر)

July……………………. جولای (۱۰ تیر تا ۹ مرداد)

August……………….. آگوست (۱۰ مرداد تا ۹ شهریور)

September………….. سپتامبر (۱۰ شهریور تا ۸ مهر)

October………………. اکتبر (۹ مهر تا ۹ آبان)

November……………. نوامبر (۱۰ آبان تا ۹ آذر)

December………….. دسامبر(۱۰ آذر تا ۱۰ دی)

۱. January

 

ماه های میلادی به انگلیسی

 

ژانویه نخستین ماه سال میلادی در گاهشماری گریگوری و گاه ‌شمار ژولینی است و یکی از هفت ماه سال میلادی است که ۳۱ روز دارد. در بیشتر نقاط جهان نخستین روز این ماه با نام «روز سال نو» شناخته شده ‌است. واژه ی فارسی ژانویه برگرفته از فرانسوی Janvier است. ریشه ی این واژه از نام ژانوس در روم باستان Ianuarius خدای آغازها و «خدای دروازه‌ها و درب‌ ها» گرفته شده ‌است.

 

February

 

فوریه دومین ماه سال میلادی در گاهشماری گریگوری است. کوتاهترین ماه گاهشماری گریگوری و تنها ماهی که ۲۸ یا ۲۹ روز دارد. این ماه در سال کبیسه، ۲۹ روز دارد. نام فوریه از واژه ی لاتین februum به معنی پالایش و تطهیر گرفته شده‌است. چون در گاه ‌شماری رومی در روز ۱۵ فوریه «مراسم تطهیر» یا Februa برگزار می‌شد.

 

March .۳

مارس سومین ماه سال میلادی در گاهشماری گریگوری و گاه‌ شماری ژولینی است. این ماه یکی از هفت ماهی است که ۳۱ روز دارد. گذشته ی نام مارس به دوران امپراتوری روم باستان باز می‌گردد. در آن دوران مارس نخستین ماه سال بود و به آن Martius گفته می‌شد این نام از روی نام خدای رومی، مارس یا آرس خدای جنگ در یونان گرفته شده بود.

 

۴. April

آوریل چهارمین ماه در گاهشماری گریگوری و گاه‌ شمار ژولینی است و یکی از چهار ماهی است که ۳۰ روز دارد. هرگاه نام آوریل می‌آید خود به خود اشاره به بهار در نیم ‌کره ی شمالی و پاییز در نیم ‌کره ی جنوبی دارد. گمان آن می‌رود که نام آوریل از واژه ی لاتین Aprilis گرفته شده باشد اما در مورد آن اطمینانی وجود ندارد. ریشه ‌شناسی سنتی می‌گوید که آوریل از واژه ی aperire به معنی «گشودن» گرفته شده برای اشاره به آغاز فصل بهار که در آن گل‌ ها و درختان باز می‌شود.

 

May .5

ماه های میلادی به انگلیسی

مِه یا مِی پنجمین ماه سال در گاهشماری گریگوری و گاه‌شماری ژولینی است همچنین سومین ماهی است که ۳۱ روز دارد، بعلاوه، این ماه کوتاه‌ ترین اسم را در میان دیگر ماه ‌ها دارد. نام این ماه از روی مایا ایزدبانوی یونان گرفته شده است. مایا در دوران روم باستان به عنوان ایزدبانوی زایش شناخته می‌شد. جشن بونادئا در همین ماه برگزار می‌شد.

 

June .6

ژوئن یا جون ششمین ماه سال میلادی در گاه‌شمار ژولینی و گاه‌ شمار گریگوری است و یکی از چهار ماه ۳۰ روزه ی سال است. اووید شاعر رومی، در چکامه‌هایش برای نام ژوئن، دو ریشه آورده است: نخستین آن یونو (juno)، خدایگان رومی و همسر ژوپیتر است که هم ردیف هرا خدایگان یونانی در افسانه‌های یونان باستان است. دوم: گفته است که این نام از واژه ی لاتین iuniores به معنی «جوانترها» گرفته شده که در برابر maiores به معنی «بزرگترها» یا «پیرترها» قرار می‌گیرد. اووید بر این باور بود که ریشه ی ماه مه، ماه پیش از ژوئن، از واژه ی maiores گرفته شده ‌است.

 

۷. July

 

 

ماه های میلادی به انگلیسی

جولای هفتمین ماه سال میلادی در گاهشماری گریگوری و گاه ‌شماری ژولینی (میان ژوئن و اوت) است این ماه، چهارمین ماهی است که ۳۱ روز دارد. نام این ماه از سوی سنای روم برای بزرگداشت ژولیوس سزار که در این ماه به دنیا آمده بود، برگزیده شده است. پیش از آنکه چنین نامگذاری صورت گیرد نام این ماه کوئینتیلیس بود.

 

August .8

ماه های میلادی به انگلیسی

آگَست هشتمین ماه سال میلادی در گاهشماری گریگوری و همچنین یکی از هفت ماه گاهشماری گریگوری با ۳۱ روز است. اوت تلفظ فرانسوی واژه لاتین اوتوس (به معنی فرخنده) است و فارسی این واژه را از راه فرانسوی به وام گرفته است.

 

September .9

ماه نهم سپتامبر است از کلمه septem به معنی هفت آمده است و اشاره به ماه نهم روم باستان دارد. چهار ماه آخر سال با وجود جابجایی دیرینه ای که در ترتیب سال ها صورت گرفت کماکان از اعداد ترتیبی ماه های رومی مشتق شده اند.

 

October .10

اُکتُبر، در فارسی دَری «اکتوبر» دهمین ماه سال میلادی در گاهشماری گریگوری و همچنین یکی از هفت ماه گاهشماری گریگوری با ۳۱ روز است.

 

November .11

 

نوامبر یازدهمین ماه سال میلادی در گاه‌ شمار ژولینی و گاهشماری گریگوری و یکی از چهار ماه ۳۰ روزه ی سال است. همچنین نوامبر ماه نهم در گاه ‌شمار رومی نیز بود. نوامبر از واژه ی لاتین novem به معنی ۹ گرفته شده ‌است تا هنگامی که ژانویه و فوریه به گاه‌ شمار رومی اضافه شد.

 

December .12

ماه های میلادی به انگلیسی

دِسامبر دوازدهمین و آخرین ماه سال میلادی در گاهشماری گریگوری و همچنین یکی از هفت ماه گاه شماری گریگوری با ۳۱ روز میباشد.

امیدواریم که از این مقاله لذت برده باشید. برای حضور در دوره های اموزش زبان انگلیسی ، تدریس خصوصی آیلتس و  تدریس خصوصی تافل با ما تماس بگیرید.

۰۲۱-۲۶۴۲۲۲۸۷

۰۹۳۵۲۱۲۰۰۳۱

ترتیب ماه های میلادی چگونه است؟

January 2.February 3.March 4.April 5.May 6.June 7.July 8.August 9.September 10.October 11.November 12.December

ماه های ۳۱ روزه میلادی

December - May - October - January - June - August - March - July

ماه های ۳۰ روزه میلادی

February - April - September - November

تلفظ صحیح ماه های میلادی چگونه است؟

در ویدیو آموزشی قرار داده شده در ابتدا مقاله تلفظ انگلیسی ماه ها به خوبی آموزش داده شده است.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

One thought on “ماه های میلادی به انگلیسی(ویدیو آموزشی)”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *